19 Haziran 2012 Salı

meğer pati bir tuxedo kediymiş...


İNTERNETTE SİYAH BEYAZ KEDİLERİ ARAŞTIRDIM... ÖZELLİKLERİ DE ŞUNLARMIŞ....
 
     "Siyah beyaz kürkleri ve renklerin dağılımı ile resmi bir kıyafet giymiş gibi gözüken ve bu nedenle de "tuxedo cat" (smokin kedi) olarak anılan tuxedo kediler diğer cins olan olmayan normal kedilerden çok daha akıllı. Araştırmalar doğrultusunda ulaşılan sonuçlara göre (istisnalar kaideyi bozmaz) tuxedo kedilerin yüzde 200 daha akıllı oldukları tespit edildi.
     Tuxedo kediler, insanlarla olan ilişkilerinde çok daha başarılı iletişime geçiyorlar ve doğru anda doğru tepkiyi verebiliyorlar.
     Köpekler, bilinmeyen bir nedenden dolayı tuxedo kedilerden korkuyor. Ya onlara yanaşmamayı, ya da bulaşmamayı tercih ediyorlar!
     Tuxedo kedilerin bir başka olağanüstü tılsımı da var. İstatistikleri inceleyen Dr. Wallace, TC besleyen kişilerin çok daha şanslı olduklarını, hatta bu insanların piyango bile kazanmış olduklarını belirlemiş.
     Evinde tuxedo kedi besleyenlerin, bitkilerinin de normal kedi besleyenlere oranla daha iyi yetiştiği ortaya çıkan bir başka ilginç bulgu. Anlaşılan bitkiler bile tuxedo kedileri çok seviyor!
     Anlaşılan bitkilerle ve şansla sınırlı değil tuxedo kedilerin büyüleri, dünya çapında muhteşem eserlere, bilim dalında buluşlara imza atmış dahi kişilerin de tuxedo kediler beslediklerini biliyor muydunuz. Örnekse,William Shakespeare, Beethoven ve Sir Isaac Newtonbirer tuxedo kedi fanatiğiydi...
Peki bu bilgilere ne dersiniz?
·   Lassie serisi aslında bir tuxedo kedi için yazılmıştı ancak daha sonra Collie cinsi bir köpekle çalışılmaya başlandı.
·   Hepimizin keyifle dinlediği Blues müzik, geceleri serenatlar yapan bir tuxedo kedinin ilham vermesiyle ortaya çıktı.
·   Google'da en çok aranan kelimeler arasında "tuxedo cat" bulunuyor (tabii Paris Hilton'dan sonra...)
·   Mısır firavunlarının mezarlarının %70'inde bir tuxedo kedi resmi yer alıyor
·   Dünyayı dolaşan (bilindik en eski yazılı metinlere göre) ilk kedi bir tuxedo kedi idi. Adı Asgerd'di ve bir viking gemisi ile yolculuk yaptı.
·   2. Dünya savaşında adı Buster olan bir tuxedo kedi, tam 17 uçuş yaptı. Daha sonra esir alındı ve Almanlara ait savaş esirleri kampında savaş sonuna kadar kaldı. Oradan atılmamsının nedeni ise, kamptaki sosyal hayatı olumlu etkilemesi oldu.
·   Bir başka tuxedo kedi, ki adı Sparky, bugüne kadar kendisine en büyük miras bırakılan hayvan ünvanını hala patisinde tutuyor (mirası 6.3 milyon dolar üstünde)
·   Everest'e tırmanan tek kedi de bir tuxedo kedi, adı ise Roderick."
                              VALLA BEN İNTERNETİN YALANCISIYIM....


2 yorum:

 1. bendede 2 tuxedo var hakikaten çok uslular birisi pısırık ama sanırım onuda yangından kurtarmıştım bbekken onun etkisi..keilerimin hepsini çokkk seviyorum...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. pati çok cana yakın bir kedi. büyüdükçe daha da yakınlaşıyor ve çok evcimen. çok narin bir hanımefendi aynı zamanda. bebekken eve almasak sokakta ne yapacaktı bilemiyorum.
   sizinkilere de pati'den sevgiler.....

   Sil